Editor şef
Conf. univ. dr. Andrade I. Bichescu (Universitatea „Eftimie Murgu“ din Reşiţa) - a.bichescu@uem.ro

Comitet editorial
Conf. univ. dr. Ioan Mihoc (Universitatea „Eftimie Murgu“ din Reşiţa) - i.mihoc@uem.ro
Conf. univ. dr. Lavinia Nițulescu (Universitatea „Eftimie Murgu“ din Reşiţa) - l.nitulescu@uem.ro 
Conf. univ. dr. Lavinia Popp (Universitatea „Eftimie Murgu“ din Reşiţa) - l.popp@uem.ro 
Conf. univ. dr. Geanina Prodan (Universitatea „Eftimie Murgu“ din Reşiţa) - g.prodan@uem.ro 
Lect. univ. dr. Alina Constantin (Universitatea „Eftimie Murgu“ din Reşiţa) - a.constantin@uem.ro 
Lect. univ. dr. Gabriela Georgevici (Universitatea „Eftimie Murgu“ din Reşiţa) - g.georgevici@uem.ro
Lect. univ. dr. Cristina Ispas (Universitatea „Eftimie Murgu“ din Reşiţa) - c.ispas@uem.ro
Asist. univ. drd. Zoltan Kiss (Universitatea „Eftimie Murgu“ din Reşiţa) - z.kiss@uem.ro 

Relaţii internaţionale şi editor limba engleză
Lect. univ. dr. Alina Vișan (Universitatea „Eftimie Murgu“ din Reşiţa) - a.visan@uem.ro 

Relaţii internationale limba franceză
Conf. univ. dr. Dorina Chiş-Toia (Universitatea „Eftimie Murgu“ din Reşiţa) - d.chis-toia@uem.ro 

Editorialist & Web design
Dr. ing. Florin Pomoja